Kupon Arsa Nedir?

Millet arasında kullanılan kelepir uygun fiyat gibi anlamların yerine gayrimenkul sektöründe kullanılmaktadır ve kupon arsa terimi ve anlam olarak çabuk olarak paraya çevrilecek yer anlamına gelmektedir.

Kupon arsa özellikleri nelerdir?

SATILIK ARSA
SATILIK ARSA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir arsaya kupon arsa diye bilmek için bir takım özelikler bulunmaktadır. Bu özelikler arsa da mevcutsa misal lokasyonu güzel bir yerse fiyat avantajı varsa bu takım yerlerin satışı da çabuk sonuçlanacağı için kupon olarak adlandırabiliriz.

Kupon arsada bulunduğu yer çok önemlidir. Kupon arsada mutlak yerleşim yerinin yakınında olmalıdır. Kupon arsada manzara çok önemlidir. Kupon arsalar genelde bulunduğu yer olarak arsa sayısının az olduğu bölgelerdedir. Yer olarak nadir bulunan yer dedi ve değerli bir arsadır.

kupon arsa demek sadece konut yapılacak arsa anlamında aklınıza gelmesi. Kupon arsanın  ticari yada endüstriyel kullanımı da olabilecek yerlerde olabilir. Avantajları ve özellikleri genel kapsamda değerlendirirsek aynı şekildedir. Ama bunda ki özellikler arasında konumuna göre yola yakın olan limana yakın olan veya hava alanına yakın olan gibi değerlendirebiliriz.

Kupon daire nedir?

Kupon daire ise arsadan yanı sıra özelik bakımından birtakım daha özelikler içinde barındırır. Bulunduğu konumda etrafında bulunan dairelere göre çok daha uygun olan dairelere kupon daire denir.

Kupon daire özellikleri nelerdir?

Kupon daire
Kupon daire

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupon daire aynı muhite bulunan ama emsallerinden daha uygun olan dairelere denir. Tabi bazı daireler yüksek bütçeli olabilir ve çok nadir bulunan yerler içinde bu terim geçerlidir.

Genel özellikleri olarak merkeze yakın sosyal olanakları olan güzel bir manzarası olan kiraya verilirse getirisi yüksek olan metre karesi yüksek olan geniş ve kolay satılabilecek nitelikteki dairelere kupon daire denir.

Bu tarz daireler güzel bir muhite kullanılan malzemenin kalitesine özel tasarımına kullanışlı oturum ve yatırım için olan konut tipidir. birde daha çok tanınmış ve markalaşmış yerlerde sitelerin içinde yer alan dairelerde bu özelikleri yansıtmaktadır.

Kupon arsa alımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kupon arsa alımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir
Kupon arsa alımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupon arsa, kupon arazi, kupon daire, kupon gayrimenkul, gibi terimler gayrimenkul sektöründe hukuki bir karşılığı yoktur . Bu sebepten dolayı içinde kupon gecen bir terim duyduğunuzda mutlak bunu detaylıca inceleyin. Bulduğunuz gayrimenkul gerçekten de kupon olma özelikleri gösterse bile alırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

  1. Kupon arsanın tapusuna mutlak bakılmalıdır.
  2. Kupon arsanın müstakil yada hiselimi olduğuna mutlak bakın.
  3. Kupon arsanın ön alım hakkı mutlan incelenmelidir.
  4. kupon arsada şufa hakkı varsa aldığınız arsa sizin için mağduriyet yaratabilir.
  5. Kupon arsanın yeri parseli paftası mutlak sorgulanıp teyit alınmalıdır.
  6. Kupon arsanın üstünde şerh, ipotek,haciz yada intifa hakkı olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır.
  7. Kupon arsanın belirtildiği gibi arsa durumu imar durumu belediyeden teyit edilmelidir.